آموزش خاموش کردن آتش روغن داغ

آموزش خاموش کردن آتش روغن داغ

آموزش خاموش کردن آتش روغن داغ


آیا می دانید در صورت آتش گرفتن روغن آشپزخانه چه باید کرد؟ طبق آمار، آشپزخانه نقطه آغاز اکثر آتش سوزی های خانگی است و یکی از رایج ترین عوامل آتش سوزی در آشپزخانه ها، آتش گرفتن روغن داغ است. در این مطلب راه های خاموش کردن سریع و مطمئن آتش روغن داغ را به شما آموزش می دهیم.

آتش روغن بسیار خطرناک است زیرا منبع سوخت (روغن) مایع است و اگر بخواهید به وسیله آب آن را خاموش کنید به بیرون ظرف پاشیده می شود و ممکن است آتش گسترش پیدا کند. آتش چربی بسیار داغ است و می تواند به سرعت به کابینت ها یا دیگر مناطق قابل اشتعال آشپزخانه سرایت کند.

نقطه اشتعال روغن

وقتی دود آشکاری از ظرف شما بلند شود، به این معنی است که روغن موجود در ظرف به آخرین درجه حرارت خود رسیده. در این زمان روغن شروع به تجزیه شدن می کند. هنگامی که روغن به نقطه اشتعال خود برسد (که در اکثر روغن ها حدود ۳۲۰ درجه سانتی گراد است)، حلقه های آتش روی سطح و اطراف آن تشکیل می شود. اگر این دما به ۴۰۰ درجه سانتیگراد برسد، سطح روغن کاملاً مشتعل می شود.

آتش روغن داغ

آتش روغن داغ

 

هنگام آتش گرفتن روغن

وقتی روغن آتش گرفت اول از همه اجاق را خاموش کنید. یادتان باشد که نباید ظرف آتش را جا به جا کنید. زیرا امکان دارد روغن آتش گرفته را روی خود و یا آتشپزخانه بریزید. همچنین به هیج عنوان از آب برای خاموش کردن آن استفاده نکنید. آب نه تنها آتش را خاموش نمی کند، بلکه باعث بیرون ریختن روغن های مشتعل می شود و فقط آتش را گسترش می دهد. حتی ممکن است روغن آتش گرفته روی شما ریخته و باعث سوختگی شما شود.

اگر در زمان آتش گرفتن روغن دچار سوختگی شدید، درمان آن را به بعد از خاموش شدن آتش موکول کنید. چون ممکن است در زمانی که شما مشغول درمان خود هستید آتش گسترش پیدا کند.

خاموش کردن آتش روغن داغ

هنگامی که روغن آتش گرفت، خونسردی خود را حفظ کرده و به وسیله یکی از راه حل های زیر آتش را خاموش کنید:

راه اول: شیر گاز را ببندید و سپس یک در هم اندازه ظرف آتش گرفته پیدا کنید و روی آن بگذارید. با این کار از رسیدن اکسیژن به شعله جلوگیری شده و آتش مهار می شود. به همین آسانی!

روغن داغ

روغن داغ

راه دوم: یک پارچه کلفت غیر پلاستیکی را خیس کرده و به آرامی آن را روی ظرف قرار دهید تا آتش خاموش شود.

خاموش کردن آتش روغن داغ

خاموش کردن آتش روغن داغ

راه سوم: اگر آتش بزرگ تر از آن است که با روش های بالا خاموش شود از کپسول برای خاموش کردن آتش استفاده کنید.

هنگامی که آتش روغن خاموش شد باید توجه داشته باشید که پیش از سرد شدن ظرف، درب یا پارچه را از روی آن بر ندارید، چرا که ممکن است روغن یکبار دیگر آتش بگیرد. صبر کنید تا ظرف و روغن داخل آن کاملاً خنک شوند و و پس از آن شروع به پاکسازی کنید.

اگر آتش به بیرون از ظرف منتقل شده بود، با استفاده از جوش شیرین یا ضد آتش های مخصوص روغن، آن را خاموش کنید.

 

جهت مشاهده محصولات آتش نشانی و اطفاء حریق کلیک نمایید.

جهت مشاهده محصولات حفاظت فردی کلیک نمایید.

جهت مشاهده سایر مقالات کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *